دپارتمان زبان و ادبیات فارسی شهرستان تاکستان
 
قالب وبلاگ
............................صفحه اصلی...................ورود...........عضویت............-- دانشگاه فرهنگیان قزوین کانال سروش کانال سروش کانال سروش کانال سروش

  عنوان : روان‌شناسی برای معلمان 
 
  ناشر : آگه 
  شابک : 9789643290375  
  نویسنده : دیوید فونتانا 
  مترجم : مهشید فروغان  
  قطع : رقعی 
  نوع جلد : شمیز 
  تعداد صفحات : 566 
  وزن : 635 
  نوبت چاپ : 2 
  سال چاپ : 1389  
  گروه : روان‌شناسی  
  قیمت : 120,000 ریال ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، راهنمایی و مشاوره،
[ شنبه 31 تیر 1396 ] [ 18:50 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

دانلود رایگان کتاب مسیر تمدن ,دانلودرایگان کتاب مسیر تمدن ,دانلود مسیر تمدن ,کتاب مسیر تمدن ,دانلود کتاب مسیر تمدن ,کتاب دانلودی , مسیر تمدن ,داستان,,کتاب,رمان فارسی,کتاب مسیر تمدن ,رمان فارسی,ناصر رسولی بیرامی ,داستان,کتابخانه الکترونیکی,کتابخانه مجازی,سایت کتاب,کتابخانه امید ایران ,کتابخانه امید ایران ,دانلود ,دانلود رایگان,دانلود کتاب, دانلود, ,کتابخانه امیدایران ,کتابخانه امید ایران, دانلود رایگان, امید ایران, دانلود رایگان کتاب ,دانلود کتاب, دانلود کتاب رایگان , دانلود کتاب پی دی اف , دانلود کتاب PDF کتابخانه الکترونیکی, کتابPDF کتاب دانلود کتاب رایگان,دانلودکتاب ,دانلودرایگان کتاب , دانلودکتاب پی دی

توضیحات کتاب :

دانلود کتاب مسیر تمدن اگر در قرن سوم و چهارم و پنجم قبل از میلاد شور و شوق برای کسب دانش و فن داشتید و می خواستید که علم ریاضی و پزشکی و فلسفه و تاریخ و غیره را در بهترین وجه موجود بیاموزید باید راه یونان پیش می گرفتید و پیش بقراط و سقراط و افلاطون و ارسطو و فیثاغورث می رفتید. اما اگر در قرون اولیه میلادی به دنبال این دانش و فن بودید باید به رم و امپراتوری روم سفر می کردید. در قرن دوم و سوم و چهارم و پنجم هجری پیشرفته ترین دانش و فنون در امپراتوری اسلامی و در بغداد و ری و خراسان و اندلس یافت می شد و طالبان دانش باید به الکندی و فارابی و ابن سینا و رازی و ابوریحان و ابن هیثم و خوارزمی رجوع می کردند. امروزه نیز آنان که طالب پیشرفته ترین علوم و فنون هستند باید به غرب مراجعه کنند. اینها همان دوران تمدن یونان و تمدن روم و تمدن اسلامی و تمدن غرب است.
راستی چرا تمدن یونان به وجود آمد و چرا از بین رفت؟ چرا تمدن روم به وجود آمد و چرا از بین رفت؟ چرا تمدن اسلامی ظاهر شد و چرا افول کرد؟ چرا تمدن غرب ظاهر شد؟ج گردیده است .”


ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب،
[ شنبه 31 تیر 1396 ] [ 11:05 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

دانلود رایگان کتاب می دانم که هیچ نمی دانم ,دانلودرایگان کتاب می دانم که هیچ نمی دانم ,دانلود می دانم که هیچ نمی دانم ,کتاب می دانم که هیچ نمی دانم ,دانلود کتاب می دانم که هیچ نمی دانم ,کتاب دانلودی , می دانم که هیچ نمی دانم ,داستان,,کتاب,رمان فارسی,کتاب می دانم که هیچ نمی دانم ,رمان فارسی,کارل پوپر,داستان,کتابخانه الکترونیکی,کتابخانه مجازی,سایت کتاب,کتابخانه امید ایران ,کتابخانه امید ایران ,دانلود ,دانلود رایگان,دانلود کتاب, دانلود, ,کتابخانه امیدایران ,کتابخانه امید ایران, دانلود رایگان, امید ایران, دانلود رایگان کتاب ,دانلود کتاب, دانلود کتاب رایگان , دانلودکتاب پی دی اف , دانلود کتاب PDF کتابخانه الکترونیکی, کتابPDF کتاب دانلود کتاب

توضیحات کتاب :

دانلود کتاب می دانم که هیچ نمی دانم این کتاب مجموعه مصاحبه های روزنامه دی ولت با کارل پوپر درباره موضوعات سیاست،علم،فلسفه هست به علاوه دو تا از متهای سخنرانی پوپرکتاب دو بخش کلی دارد: بخش اول مصاحبه های نشریه ی دی وولت با پوپر و قسمت دوم دو سخنرانی از پوپر.عنوان کتاب خیلی خوب منعکس کننده ی محتوای آن است؛ با تردید نگاه کردن به همه ی دانش هامون و محافظه کاری در نتیجه گیری از این دانش هایی که هر لحظه در معرض نقض شدن قرار دارند!خردگرایی انتقادی روش اصلی پوپر محسوب میشود: یعنی اولا تاکید بر علم و روش علمی به عنوان دقیق ترین روش شناخت ( خردگرایی ) و همزمان نگرش منفی نسبت به این شناخت از این نظر که هر لحظه در معرض بطلان قرار داره ( انتقادی ).نکته ی مهم بعدی در کتاب، تاکید بر فلسفه ی سیاسی پوپر می باشد. پوپر اعتقاد دارد که سوال اصلی فلسفه ی سیاسی رو تغییر داده و به جای پرسشِ :” چه کسی باید حکومت کند ؟ ” سوالِ : “چگونه می توان مکانیسم هایی ساخت که بشه حاکم رو برکنار کرد ؟” در مرکز فلسفه ی سیاستش قرارمی دهد.و نکته ی مهم بعدی در مورد پوپر ، خوش بینی کاملا متمایزش به انسان و به خصوص تمدن غرب می باشد و به وضوح لیبرال دموکراسی آمریکایی را بهترین حکومت بوجود آمده تا به امروز می داند …


ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب،
[ جمعه 30 تیر 1396 ] [ 18:03 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

دانلود رایگان کتاب حکمت بیقراری ,دانلودرایگان کتاب حکمت بیقراری ,دانلود حکمت بیقراری ,کتاب حکمت بیقراری ,دانلود کتاب حکمت بیقراری ,کتاب دانلودی , حکمت بیقراری ,داستان,,کتاب,رمان فارسی,کتاب حکمت بیقراری ,رمان فارسی,آلن واتس,داستان,کتابخانه الکترونیکی,کتابخانه مجازی,سایت کتاب,کتابخانه امید ایران ,کتابخانه امید ایران ,دانلود ,دانلود رایگان,دانلود کتاب, دانلود, ,کتابخانه امیدایران ,کتابخانه امید ایران, دانلود رایگان, امید ایران, دانلود رایگان کتاب ,دانلود کتاب, دانلود کتاب رایگان , دانلودکتاب پی دی اف , دانلود کتاب PDF کتابخانه الکترونیکی, کتابPDF کتاب دانلود کتاب

توضیحات کتاب :

دانلود کتاب حکمت بیقراری آلن واتس، دین‌شناس و الهی‌دان بزرگ روزگار ما، کتابی دارد با عنوان حکمت بی‌قراری. وی در این کتاب «اعتقاد» و «ایمان» را از یکدیگر تفکیک می‌کند و می‌گوید، در غالب موارد، اعتقاد و ایمان با هم خلط می‌شوند، در حالی که این دو واقعیت کاملاً خلاف یکدیگرند و ویژگی‌هایی دارند که ساخت آن‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند. اما چه تفاوتی میان اعتقاد و ایمان وجود دارد؟ بر اساس تعریف ایشان، صاحب اعتقاد کسی است که می‌گوید جهان همان‌گونه است که من باور دارم، اما صاحب ایمان کسی است که می‌گوید من باید جهان را آهسته آهسته بشناسم و از آن‌جا که هیچ‌وقت خود را در مقصد احساس نمی‌کنم، همیشه حاضرم به سوی آن حرکت کنم و این یعنی آمادگی برای تغییر عقیده.

دانلود در ادامه مطلب:


ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب،
[ جمعه 30 تیر 1396 ] [ 10:01 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

«قلعه‌ی سرنوشت‌های متقاطع» رمانی است از ایتالو کالوینو که با برگردان فارسی شیرین معتمدی منتشر شده است. این کتاب را نشر قطره در ۱۲۰ صفحه و به قیمت نه هزار تومان چاپ کرده است.

کالوینو در مقدمه‌ی کتاب نوشته است: این داستان بر اساس کارت‌های تاروت ـ و نوشتار نوشته شده است. داستان‌ها بر اساس توالی این تصاویر روایت می‌شوند، درواقع سعی می‌شود واژه‌ها بازسازی و تعبیر شوند. تاروت‌ها کارت‌های قدیمی هستند برای بازی و فالگیری، و محبوب در فرانسه و ایتالیا. هر دست مشتمل است بر هفتادوهشت کارت، ده کارت عددی و چهار کارت درباری برای هر خال (جام، سکه، چوب‌دست، شمشیر)، بیست‌ویک کارت تاروت کبیر به‌علاوه‌ی دلقک. تاروت‌ها بنا بر تعبیرهای گوناگون خوانده می‌شوند و در این کتاب کارت‌ها به ساده‌ترین و مستقیم‌ترین شکل خوانده می‌شوند: با مشاهده‌ی تصویر هر کارت و تخصیص معنایی به آن که بنا به توالی کارت‌ها فرق می‌کند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، ادبیات،
[ پنجشنبه 29 تیر 1396 ] [ 19:41 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

نظام آموزشی ایالت متحده امریکا(رایگان)

شورانگیزی و انگیزه زایی در دانش آموزان

نام پروژه ::نظام آموزشی ایالت متحده امریکا
حجم فایل :: 888 کیلو بایت
دسته بندی:: رشته علوم تربیتی و آموزشی
فرمت :: pdf
صفحات ::121

 ناشر: دفتر اطلاع رسانی و سنجش افکار
طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، نظام آموزشی،
[ پنجشنبه 29 تیر 1396 ] [ 13:57 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

   

«مسائل فلسفه‌ی اخلاق» کتابی است شامل هفده درس‌گفتار از تئودور آدورنو. این کتاب را صالح نجفی و علی عباس‌بیگی به فارسی برگردانده‌اند و نشر هرمس آن را در ۲۸۴ صفحه و به قیمت ۲۱۵۰۰ منتشر کرده است.

آدورنو، فیلسوف و جامعه‌شناس آلمانی در سال ۱۹۰۳ به دنیا آمد و در ۱۹۶۹ چشم از جهان فروبست. در پیشانی درس‌گفتار نخست کتاب «مسائل فلسفه‌ی اخلاق»، تاریخ اولین درس‌گفتار هفتم ماه مه ۱۹۶۳ نوشته شده است و دیگر درس‌‌گفتارها فاقد تاریخ هستند. برگردان فارسی این اثر فاقد مقدمه و هر توضیح درباره‌ی درس‌گفتارها است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، ادبیات،
[ پنجشنبه 29 تیر 1396 ] [ 11:39 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

معرفی روش مطالعه

برای مطالعه کردن روش های متعددی وجود دارد اما بعضی از  آنها مطابقت کامل با اصول روان شناسی یادگیری ندارد وبه همین دلیل ممکن است اثربخشی لازم را نداشته باشد. یکی از کامل ترین و بهترین روش های مطالعه که تا کنون در کتابهای روانشناسی یادگیری آمده است روش "پس ختام"یا "PQ4R"    می باشد.

روش مطالعه ی پس ختام 6 مرحله دارد که از حروف اول هر مرحله این نام به وجود آمده است :

1پیش خوانی

2 سوال کردن

3خواندن

4تفکر

5از حفظ گفتن

6مرور یا مطالعه ی مجدد

در مرحله ی پیش خوانی جلد کتاب را برانداز کرده و فهرست مطالب و همین طور تیتر مطالب درس یا عنوان های درشت را می خوانیم ،عکس ها و جداول را نگاه می کنیم و اگر درس خلاصه دارد ،خلاصه ی درس را می خوانیم . این کار کمک می کند که ما آمادگی ذهنی برای درک مطالب کتاب را پیدا نماییم.

در مرحله ی دوم یعنی سوال کردن ما با دیدن تیتر یا عنوان درس یک یا چند سوال از خود می پرسیم یعنی مطالب متن درس را پیش بینی می کنیم لزومی ندارد که این سوالات حساب شده و یا به عبارتی استاندارد باشد فقط کافی است که به مغز خود جهت بدهیم تا در هنگام مطالعه به دنبال چه مطالبی بگردد.

در مرحله ی سوم یا خواندن ، شروع به خواندن متن کتاب می نماییم . خواندن باید بدون صداوبدون حرکت لب باشد . در هنگام خواندن زیر کلمات کلیدی خط می کشیم و خلاصه ی آنچه را که می خوانیم به زبان خودمان در حاشیه ی کتاب می نویسیم.

در مرحله ی چهارم یا تفکر به متنی که خوانده ایم و همین طور به سوالاتی که قبل از خواندن متن مطرح کرده ایم ، فکر می کنیم و می گوییم آیا متن، همانی بوده که ما فکر می کرده ایم یا نه ؟ نکته جدید و مهم چیست ؟ آیا به مطالبی که قبلا یاد گرفته ام ارتباطی داشت یا نه ؟

در مرحله ی پنجم یا از حفظ گفتن ، سعی می کنیم آنچه را که از خواندن متن یاد گرفته ایم برای خودمان با صدای نسبتا آرامی بیان نماییم. فایده ی این کار این است که مطالب خوانده شده یک بار از حافظه فراخوانده شده و اگر مشکلی در یادگیری یا طبقه بندی مطالب در حافظه وجود داشته باشد ما متوجه آن می شویم و سعی می کنیم آن را جبران نماییم .

درمرحله ی آخر یعنی مرور یا مطالعه ی مجدد  بسته به این که در مرحله قبل موفق بوده ایم یا خیر یا متن را مرور می کنیم یا اینکه مجددا مطالعه را از نو شروع می کنیم .

⭕️لازم به تذکر است که این روش مطالعه برخلاف تصور اولیه به هیچ عنوان وقت گیر نیست و پس از مدتی ، تمام مراحل به طور خودکار انجام می شود .
طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، نگاره،
[ پنجشنبه 29 تیر 1396 ] [ 00:56 ] [ سیده فهمیده مینویی ]

اعتماد: زمستان مومی را دو بار خوانده‌ام. نسخه پیش‌ازچاپ آن را نویسنده در اختیارم گذاشت و بار دیگر رمان را بعد از چاپ برای حضور در جلسه نقد و بررسی آن در شهر کتاب پاسداران در اوایل خرداد امسال خواندم و در هر دو بار به‌راستی لذت بردم، به‌خصوص بار دوم چون معمای نهفته در این داستان ژانر پلیسی دیگر برایم حل شده بود و حال می‌توانستم به جنبه‌های غیرمعمایی داستان بیندیشم. اصلاً می‌گویند که بهترین روش مطالعه یک داستان خوب یا تماشای یک فیلم درخور توجه آن است که آن را دست‌کم دو بار بخوانیم یا ببینیم. زیرا بار اول معمولاً درگیر پی‌رنگ قصه و مشتاق دانستن نهایت داستان و فرجام شخصیت‌هایش هستیم و چه بسا ظرافت‌های اثر به دلیل توجه زیادمان به طرح داستان از نظرمان پوشیده بماند، ولی در بار دوم مجال پیدا می‌کنیم که بیشتر بر ریزه‌کاری‌های اثر درنگ کنیم.

کار صالح طباطبایی در زمستان مومی دو جنبه دارد: از یک‌سو، داستانی است که در صورت ظاهر، داستانی معمایی یا پلیسی است، ولی از سوی دیگر، خط فکری دیگری را نیز به موازات سیر روایی همان داستان معمایی پی می‌گیرد که در اینجا می‌خواهم بیشتر درباره این خط دوم سخن بگویم. از جنبه نخست، یعنی همان روایت داستان معمایی-پلیسی، باید بگویم که کار طباطبایی چندان هم نوآورانه نیست.


ادامه مطلب

طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، ادبیات،
[ چهارشنبه 28 تیر 1396 ] [ 17:37 ] [ سیده فهمیده مینویی ]


جام‌جم:  معمولا هنرمندان به دنبال زیبایی هستند و تصویر زیبا و اثر هنری زیبا همیشه پرطرفدار بوده است، اما قطعا هنرمند در هر جای دنیا و در هر گوشه از تاریخ نمی تواند چشمش را به روی ناهنجاری ها و اتفاق های تلخ و سیاه ببندد و تاثیر نگیرد.

کتاب «تاریخ زشتی» نوشته امبرتو اکو را شاید بتوان زشت ترین کتاب دنیا نامید، کتابی که به زیبایی از زشتی ها می نویسد.

این کتاب ۶ سال بعد از عرضه «تاریخ زیبایی» او در ایران، با ترجمه مشترک هما بینا و کیانوش تقی‌زاده انصاری از سوی انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شده است.

اومبرتو اکو، هنرنویس، رمان‌نویس، فیلسوف و مترجم ایتالیایی پس از نگارش کتاب «تاریخ زیبایی» نوشتاری را نیز به «تاریخ زشتی» اختصاص داده است که اصل آن به زبان ایتالیایی است.

نسخه حاضر از ترجمه نه چندان روان و آسان فهم انگلیسی، به فارسی برگردانده شده است. اکو در این کتاب کوشیده است در هیأت یک نشانه شناس، فیلسوف، و مورخ ایده‌ها، مفاهیم گوناگون زشتی را در ادوار مختلف گردآوری کند.

مخاطب هنگام خواندن این کتاب احساس می‌کند در یک نمایشگاه قدم می‌زند، چون در خلال فصل‌هایی که یکی پس از دیگری می‌آیند، گزیده‌هایی دوگانه گنجانده شده‌اند: متون ادبی و شاعرانه، و آثار هنری با نمایشی پرشکوه. اکو با قلم خاصش، بزرگترین دشواری ها را با چنان سهولتی ابراز می‌کند که فضل و دانش صورتی دلچسب و ساده به خود می‌گیرد.

نویسنده در مقدمه کتابش آورده است: «فلاسفه و هنرمندان در هر سده تعاریفی از زیبایی عرضه کرده‌اند که به برکت آنها می‌توان تاریخی از تصورات زیبایی‌شناسانه را در طول زمان بازسازی کرد. ولی چنین چیزی در مورد زشتی اتفاق نیفتاده است. زشتی را اغلب ضدزیبایی توصیف کرده‌اند، از این‌رو جز اشاراتی گذرا در حواشی برخی آثار کم‌اهمیت، به ندرت مقاله مشروحی به تعریف زشتی اختصاص یافته است.»

کتاب ۴۰۱ صفحه‌ای «تاریخ زشتی» در ۱۵ فصل تدوین شده و در شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و به قیمت ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی توسط مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شده است.
طبقه بندی: دانشگاه فرهنگیان قزوین، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قزوین، معرفی کتاب، ادبیات،
[ چهارشنبه 28 تیر 1396 ] [ 10:34 ] [ سیده فهمیده مینویی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 4 :: 1 2 3 4

درباره وبلاگ

گروه آموزشی زبان و ادبیات فارسی متوسطه اول شهرستان تاکستان
علم فرهنگ
کد شاماد:
1-1-693734-64-0-4
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات